Pátá výhra v řadě!

Když budeme počítat i utkání alspsko-adriatického poháru, tak si SLUNETA v sobotu připsala pátou výhru v řadě – tentokrát to odnesli Sokoli. Utkání muselo diváky bavit, vždyť padlo dohromady téměř 200 bodů. Tento fakt je sice super pro fanoušky, ale už ne pro trenéry, ale pojďme postupně.

Na začátku zápasy jakoby se hráči obou celku domluvili, že si nebudou komplikovat život a prostě nebudou bránit – od úvodního rozskoku se hrála velká přestřelka, ve které jsme měli víceméně navrch celou dobu utkání. SLUNETA bodově žila v první půli hlavně z bodové produktivity dua Svejcar a Houška. K nelibosti trenéra Pištěckého jsme dovolili Sokolům otevřít si střelnici, a kdo si chtěl dát koš, ten si ho prostě dal. Není tedy divu, že poločas skončil 45:54.

Třetí čtvrtinu jsme otevřeli šňůrou 10:0 a vybudovali si pohodlný náskok. V tu dobu měli domácí asi střeleckou pauzu nebo se naše obrana probudila, každopádně jsme Sokolům nedovolili tak lehce skórovat jako v první půli. Na přelomu čtvrtin a hlavně v té poslední desetiminutovce však domácím narostla křídla, když se začali trefovat za 3 body, v této činnosti exceloval nejvíce Tresač. SLUNETA mezitím ale našla další dva velmi produktivní střelce – Láďu Pecku a Joshe Browna, takže na žádné drama nedošlo, protože v posledních minutách jsme trefili téměř každou střelu a na obranné polovině jsme opět utáhli šrouby v obraně, konečný výsledek přestřelky z Hradce je tedy 90:106 pro SLUNETU. Za zmínku nepochybně stojí také naše procento střelby za tři body, které jsme udrželi na krásných 66,7% (18/12). Většinu našich trojek zaznamenalo „dvacetibodové“ kvarteto Pecka, Houška, Svejcar a Brown.

Nyní mohou hráči zregenerovat, doléčit bolístka a příští týden hurá do Opavy.

Kingspan Královští sokoli - SLUNETA Ústí nad Labem 90:106 (20:26 45:54 69:76)

Body domácí: Tresač 23, Lošonský 20, Stamenkovic 14, Sedmák 11, Pekárek 8, Peterka 7, Andres 3, Kantůrek a Heinzl po 2
Body hosté: Pecka a Svejcar po 23, Brown a Houška po 21, Fait 7, Šotnar 5, Davis 3, Bažant 2, David 1
Trojky: 29/13 – 18/12
Trestné hody: 13/7 – 16/12
Doskoky: 26 - 35
Osobní chyby: 18 - 16